JavaScript inaktiverat

Många funktioner på webbplatsen kräver att man har JavaScript aktiverat. Vi kan inte ansvara för användarupplevelsen.

  • Startsida
  • / Kontakta oss - Kalmar Kulturskola

Kontakta oss - Kalmar Kulturskola

Gruppbild på utklädda lärare från Musikul 2020 Musikresan

Här hittar du kontaktuppgifter till Kulturskolan och vår personal.

Är du intresserad av att jobba hos oss?

Här kan du som är intresserad av att vara vikarie på Kalmar Kulturskola anmäla ditt intresse och skicka in ditt CV.

https://minasidor.kalmar.se/vik_kulturskola Länk till annan webbplats.

Tabell: Kontaktuppgifter till Kulturskolans personal:

Namn

E-post

Telefonnummer

Ämne/Befattning

Ahvander Jörgen

jorgen.ahvander@kalmar.se

010-352 18 99

Gitarr

Alleddawi Yelena

yelena.alleddawi@kalmar.se

010-352 19 09

Piano, Suzuki

Alsing David

david.alsing@kalmar.se

010-352 18 94

Gitarr, Musikproduktion

Borgén Tor

tor.borgen@kalmar.se

010-352 19 07

Brassinstrument

Bradshaw Johanna

johanna.bradshaw@kalmar.se

010-352 19 14

Tvärflöjt, Blockflöjt

Bäck Max

max.back2@kalmar.se

010-352 19 02

Piano

Bäckström Kenn

kenn.backstrom@kalmar.se

070-246 13 27

Gitarr

Carlsson Emma

emma.carlsson@kalmar.se

010-352 19 04

Piano

Djordjevic Nathalie

nathalie.djordjevic@kalmar.se

010-352 19 00

Dans

Ekberg Carina

ekbergcarina@gmail.com

073-384 49 55

Slöjdklubben

Expedition

kulturskolan@kalmar.se

010-352 18 80

Expedition

Felter Stina

stina.felter@kalmar.se

010-352 19 05

Teater

Fransson Louise

louise.fransson@kalmar.se

010-352 18 84

Drill

Freidlitz Kristin

kristin.freidlitz@kalmar.se

010-352 18 88

Fiol

Frid Pernilla

pernilla.frid@kalmar.se

070-949 68 55

Bild & form

Fritzson Linus

linus.fritzson@kalmar.se

073-808 53 88

Trummor

Gacanovic Adisa

adisa.gacanovic2@kalmar.se

010-352 19 10

Cello, Kontrabas

Generalova Marina

marina.generalova@kalmar.se

010-352 19 02

Piano (föräldraledig)

Gunnarsson Tatiana

tatiana.gunnarsson@kalmar.se

010-352 19 08

Piano

Herjö Mats

mats.herjo@kalmar.se

010-352 18 86

Klarinett, Saxofon

Hjortenkrans Anna

anna.hjortenkrans@kalmar.se

0480-45 33 50

Odling

Holger Britta

britta.holger@kalmar.se

070-246 70 17

Oboe, Blockflöjt

Ingvarsdotter Heléne

helene.ingvarsdotter@kalmar.se

010-352 18 97

Fiol

Leipalu Saga

saga.leipalu@kalmar.se

010-352 19 06

Nycirkus

Lems Patrick

patrick.lems@kalmar.se

076-287 85 44

Film

Ludvigson Emma

emma.ludvigson@kalmar.se

010-352 18 95

Sång, Kör

Löfqvist Tobias

tobias.lofqvist@kalmar.se

010-352 19 11

Elbas, Musikproduktion

Lövmo Olof

olof.lovmo@kalmar.se

010-352 18 82

Biträdande enhetschef

Medelius Alfhild

alfhild.medelius@kalmar.se

010-352 18 91

Fiol

Montague Stella Juliet

juliet.montague@kalmar.se

010-352 18 85

Piano

Regenthal Lola

lola-marie.regenthal@kalmar.se

010-352 19 13

Sång

Rosenqvist Björn

bjorn.rosenqvist@kalmar.se

010-352 18 92

Sång, Musikal

Schirén Fredrik

fredrik.schiren@kalmar.se

073-039 89 04

Nycirkus

Schwere Gerrit

gerrit.schwere@kalmar.se

010-352 18 81

Enhetschef, Nycirkus

Sjöberg Ellen

ellen.sjoberg@kalmar.se

010-352 18 96

Teater, Kuli2, Musikal

Sjöstedt Hanna

hanna.sjostedt@kalmar.se

070-372 90 03

Teater, Kuli2

Skullered Karin

karin.skullered@kalmar.se

010-352 19 01

Sång, Kör

Ström Henrik

henrik.strom@kalmar.se

010-352 19 12

Piano

Thornell Johanna

johanna.thornell@kalmar.se

010-352 18 83

Utvecklingsledare, Odling

Thunborg Marie

marie.thunborg_1@kalmar.se

010-352 19 03

Dans

Tjulander Tilda

tilda.tjulander@kalmar.se

010-352 18 90

Teater, Kuli2

Uhlin Bo

bo.uhlin@kalmar.se

010-352 18 93

Gitarr

Wahlberg Sara

sara.wahlberg@kalmar.se

010-352 18 87

Drill

Wiklund Peter

peter.wiklund@kalmar.se

010-352 18 98

Administratör

Nyheter

Evenemang