JavaScript inaktiverat

Många funktioner på webbplatsen kräver att man har JavaScript aktiverat. Vi kan inte ansvara för användarupplevelsen.

  • Startsida
  • / Kontakta oss - Kalmar Kulturskola

Kontakta oss - Kalmar Kulturskola

Gruppbild på utklädda lärare från Musikul 2020 Musikresan

Här hittar du kontaktuppgifter till Kulturskolan och vår personal.

Tabell: Kontaktuppgifter till Kulturskolans personal:

Namn

E-post

Telefonnummer

Ämne/Befattning

Ahvander Jörgen

jorgen.ahvander@kalmar.se

0480-45 41 20

Gitarr

Alleddawi Yelena

yelena.alleddawi@kalmars.e

0480-45 41 31

Piano, Suzuki

Alsing David

david.alsing@kalmar.se

0480-45 41 15

Gitarr, Musikproduktion

Arnland Karin

karin.arnland@hotmail.com

070-240 48 91

FMT

Borgén Tor

tor.borgen@kalmar.se

0480-45 41 29

Brassinstrument

Bradshaw Johanna

johanna.bradshaw@kalmar.se

0480-45 06 22

Tvärflöjt, Blockflöjt

Bäckström Kenn

kenn.backstrom@kalmar.se

070-246 13 27

Gitarr

Carlsson Emma

emma.carlsson@kalmar.se

073-030 11 90

Piano (vik)

Djordjevic Nathalie

nathalie.djordjevic@kalmar.se

0480-45 06 92

Dans

Ekberg Carina

ekbergcarina@gmail.com

073-384 49 55

Slöjdklubben

Expedition

kulturskolan@kalmar.se

0480-45 06 90

Expedition

Felter Stina

stina.felter@kalmar.se

0480-45 41 27

Teater

Fransson Louise

louise.fransson@kalmar.se

0480-45 41 03

Drill, Administratör

Freidlitz Kristin

kristin.freidlitz@kalmar.se

0480-45 41 08

Fiol

Frid Pernilla

pernilla.frid@kalmar.se

070-949 68 55

Bild & form

Fritzson Linus

linus.fritzson@kalmar.se

073-808 53 88

Trummor (vik)

Generalova Marina

marina.generalova@kalmar.se

0480-45 41 24

Piano

Gunnarsson Tatiana

tatiana.gunnarsson@kalmar.se

0480-45 41 30

Piano

Gustavsson Nils-Erik

nils-erik.gustavsson@kalmar.se

0480-45 41 26

Piano

Herjö Mats

mats.herjo@kalmar.se

076-364 98 01

Klarinett, Saxofon

Hjortenkrans Anna

anna.hjortenkrans@kalmar.se

0480-45 33 50

Odlilng profiltid

Holger Britta

britta.holger@kalmar.se

070-246 70 17

Oboe, Blockflöjt

Ingvarsdotter Heléne

helene.ingvarsdotter@kalmar.se

0480-45 41 18

Fiol

Leipalu Saga

saga.leipalu@kalmar.se

0480-45 41 28

Nycirkus

Lems Patrick

patrick.lems@kalmar.se

076-287 85 44

Film

Ludvigson Emma

emma.ludvigson@kalmar.se

0480-45 41 16

Sång, Kör

Löfqvist Tobias

tobias.lofqvist@kalmar.se

0480-45 42 20

Elbas, Musikproduktion

Lövmo Olof

olof.lovmo@kalmar.se

0480-45 41 23

Biträdande enhetschef

Medelius Alfhild

alfhild.medelius@kalmar.se

0480-45 41 12

Fiol

Montague Stella Juliet

juliet.montague@kalmar.se

0480-45 41 05

Piano

Regenthal Lola

lola-marie.regenthal@kalmar.se

0480-45 42 24

Sång (vik)

Rosenqvist Björn

bjorn.rosenqvist@kalmar.se

0480-45 41 13

Sång, Musikal

Schirén Fredrik

fredrik.schiren@kalmar.se

073-039 89 04

Nycirkus (vik)

Schwere Gerrit

gerrit.schwere@kalmar.se

0480-45 06 46

Enhetschef, Nycirkus

Sjöberg Ellen

ellen.sjoberg@kalmar.se

0480-45 41 17

Teater, Kuli2, Musikal (tjänstledig)

Sjöstedt Hanna

hanna.sjostedt@kalmar.se

070-372 90 03

Teater, Kuli2 (vik)

Skullered Karin

karin.skullered@kalmar.se

0480-45 41 22

Sång, Kör

Ström Henrik

henrik.strom@kalmar.se

0480-45 42 23

Piano (tjänstledig)

Sundström Olof

olof.sundstroem@telia.com

070-474 57 47

Gitarr (vik)

Thornell Johanna

johanna.thornell@kalmar.se

0480-45 41 21

Utvecklingsledare, Odling

Thunborg Marie

marie.thunborg_1@kalmar.se

0480-45 41 25

Dans

Tjulander Tilda

tilda.tjulander@kalmar.se

0480-45 41 11

Teater, Drama, Kuli2

Uhlin Bo

bo.uhlin@kalmar.se

0480-45 41 14

Gitarr

Wahlberg Sara

sara.wahlberg@kalmar.se

0480-45 41 07

Drill

Victorin Kristofer

kristofer.victorin@kalmar.se

0480-45 41 33

Cello, Kontrabas

Wiklund Peter

peter.wiklund@kalmar.se

0480-45 41 19

Slagverk, Administratör

Åhrén Anna-Klara

anna-klara.ahren@kalmar.se

070-649 36 63

Film

Nyheter

Evenemang