JavaScript inaktiverat

Många funktioner på webbplatsen kräver att man har JavaScript aktiverat. Vi kan inte ansvara för användarupplevelsen.

  • Startsida
  • / Kontakta oss - Kalmar Kulturskola

Kontakta oss - Kalmar Kulturskola

Gruppbild från Musikul 2020 Musikresan

Här hittar du kontaktuppgifter till Kulturskolan och vår personal.

Tabell: Kontaktuppgifter till Kulturskolans personal:

Namn

E-post

Telefonnummer

Ämne/Befattning

Ahvander Jörgen

jorgen.ahvander@kalmar.se

0480-45 41 20

Gitarr

Albo Lovisa

lovisa.albo@kalmar.se

0480-45 06 92

Dans (tjänstledig)

Alleddawi Yelena

yelena.alleddawi@kalmars.e

0480-45 41 31

Piano

Alsing David

david.alsing@kalmar.se

0480-45 41 15

Gitarr, Musikproduktion

Arnland Karin

karin.arnland@kalmar.se

070-240 48 91

FMT

Artebrant Wictoria

wictoria.artebrant@kalmar.se

0480-45 06 90

Koordinator

Borgén Tor

tor.borgen@kalmar.se

0480-45 41 29

Brassinstrument

Bradshaw Johanna

johanna.bradshaw@kalmar.se

0480-45 06 22

Tvärflöjt, Blockflöjt

Bäckström Kenn

kenn.backstrom@kalmar.se

070-246 13 27

Gitarr, Elbas

Felter Stina

stina.felter@kalmar.se

0480-45 41 27

Teater

Fransson Louise

louise.fransson@kalmar.se

0480-45 41 03

Drill

Generalova Marina

marina.generalova@kalmar.se

0480-45 41 24

Piano

Gunnarsson Tatiana

tatiana.gunnarsson@kalmar.se

0480-45 41 30

Piano

Gustavsson Nils-Erik

nils-erik.gustavsson@kalmar.se

0480-45 41 26

Piano

Hammar Lars

lars.hammar@kalmar.se

0480-45 06 93

Enhetschef Kulturskolan

Herjö Mats

mats.herjo@kalmar.se

0480-45 41 06

Klarinett, Saxofon

Holger Britta

britta.holger@kalmar.se

070-246 70 17

Oboe, Blockflöjt

Ingvarsdotter Heléne

helene.ingvarsdotter@kalmar.se

0480-45 41 18

Fiol

Leipalu Saga

saga.leipalu@kalmar.se

0480-45 41 28

Nycirkus

Lems Patrick

patrick.lems@kalmar.se

076-287 85 44

Film

Ludvigson Emma

emma.ludvigson@kalmar.se

0480-45 41 16

Sång, Kör

Löfqvist Tobias

tobias.lofqvist@kalmar.se

0480-45 42 20

Elbas, Musikproduktion

Medelius Alfhild

alfhild.medelius@kalmar.se

0480-45 41 12

Fiol (tjänstledig)

Montague Stella Juliet

juliet.montague@kalmar.se

0480-45 41 05

Piano

Regenthal Lola

lola-marie.regenthal@kalmar.se

0480-45 42 24

Sång (vik)

Rosenqvist Björn

bjorn.rosenqvist@kalmar.se

0480-45 41 13

Sång, Kör, Musikal

Schirén Fredrik

fredrik.schiren@kalmar.se

073-039 89 04

Nycirkus (vik)

Schwere Gerrit

gerrit.schwere@kalmar.se

0480-45 06 46

Bitr.enhetschef, Nycirkus

Sjöberg Ellen

ellen.sjoberg@kalmar.se

0480-45 41 17

Teater, Kuli2, Musikal

Skullered Karin

karin.skullered@kalmar.se

0480-45 41 22

Sång, Kör

Ström Henrik

henrik.strom@kalmar.se

0480-45 42 23

Piano

Thornell Johanna

johanna.thornell@kalmar.se

0480-45 41 21

Utvecklingsledare, Trädgård

Thunborg Marie

marie.thunborg_1@kalmar.se

0480-45 41 25

Dans

Trankvill Kristina

kristina.trankvill@kalmar.se

0480-45 41 23

Fiol

Uhlin Bo

bo.uhlin@kalmar.se

0480-45 41 14

Gitarr

Wahlberg Sara

sara.wahlberg@kalmar.se

0480-45 41 07

Drill

Victorin Kristofer

kristofer.victorin@kalmar.se

0480-45 41 33

Cello, Kontrabas

Wiklund Peter

peter.wiklund@kalmar.se

0480-45 41 19

Slagverk, Trummor

Nyheter

Evenemang